A világon egyre több nő és sajnos már egyre fiatalabb korban küzd különböző mértékű és tünet együttesű nőgyógyászati problémával, betegséggel, meddőséggel. Az elmúlt 50 év során folyamatosan romlott a helyzet (nagy mennyiségű ösztrogénhatású vegyi anyagok, permetszerek, tisztító, fertőtlenítő, tartósító szerek stb. alkalmazásának köszönhetően), mely mára óriási méreteket öltött. Talán az ösztrogén dominancia kifejezés, mely Dr. LEE nevéhez fűződik, ma már nem ismeretlen sok nő számára. Ilyenkor a női szervezetben az ösztrogén túlsúlyba kerül a progeszteronhoz képest, felborul az a kényes egyensúly, melynek nőgyógyászati egészségünket köszönhetjük és jönnek a betegségek.
Hálás vagyok, hogy azon kevés természetgyógyász közé tartozhatok, akik megismerhették a Dr. Lee által kutatott hormonális összefüggéseket, és a természetes progeszteron jelentőségét a hormonális egyensúly megőrzésében, illetve helyreállításában. Az Ő 40 éves fáradhatatlan munkájának sikerességét nagyon sok csodálatos gyógyulás támasztja alá.
Hormonegyensúly tanácsadóként ezzel a tudással szeretném támogatni a nőket, hogy mielőbb az egészség útjára léphessenek és megismerve a lehetőségeket, az összefüggéseket, az okokat, sokkal tudatosabb döntéseket tudjanak hozni saját testükkel és egészségükkel kapcsolatban.
A Holisztikus felmérés egy Quantum Resonance Magnetic Analyzer (QRMA) anyagcsere eltéréseket megmutató készülék segítségével történik, ahol átfogó képet kaphatunk szervezetünk és ezen belül hormonjaink működéséről is. Természetesen lehetőség van teljes körű hormonlelet kiértékelésére is, de mellette szükségesnek tartom a háttér okok feltárása miatt a QRMA készülékkel történő kiegészítő mérést. Azért fontos a holisztikus szemléletű átfogó felmérés, mert a szerveztünk működésében minden mindennel összefügg, így amikor találkozunk egy problémával az ok-okozati összefüggések feltérképezése nagyon fontos, hiszen ha csak egy területre koncentrálunk, és a többi háttérben lévő okkal nem foglalkozunk, akkor csak a felszínt kapargatjuk, a tüneteket próbáljuk eltüntetni és nem fogunk tudni hatékony megoldást találni.
Például ki gondolná, hogy egy élelmiszer érzékenység beleszólhat hormonális egyensúlyunkba és akár peteérési, beágyazódási zavarhoz vezethet, esetleg mint háttér ok a vetélésben is szerepet játszhat. Pedig így van.
Mikor javasolt az elemzés?